wicek
protestujacy
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 18:53, 24 Sty 2007 Temat postu: Skutki styczniowej wichury |
|
|
Zak podaje bardzo oficjalnie CIRE w artykule
[link widoczny dla zalogowanych]
Operator informuje o skutkach wichury
wto, 23. stycznia 07, 14:02
Na temat sytuacji w systemach elektroenergetycznych Polski i naszych sąsiadów po przejściu wichur w dniach 18 i 19 stycznia – informują w komunikacie PSE-Operator.
Obecnie wyłączonych jest jeszcze 9 linii przesyłowych 220 i 400 kV. W większości wyłączenia spowodowane są uszkodzeniem słupów. PSE-Operator zakłada, że najpóźniej do końca bieżącego miesiąca powinny zostać usunięte skutki huraganowych wiatrów i przywrócone do ruchu wszystkie wyłączone elementy sieci przesyłowej.
Wyłączenia w sieci nie spowodowały przerw w zasilaniu miejsc dostarczania energii z sieci przesyłowej.
Jednocześnie Operator informuje, że również w sąsiednich systemach, po przejściu wichury, doszło do wielu wyłączeń linii przesyłowych i nastąpiły znaczne zmniejszenia w poborze mocy.
Najbardziej ucierpiały wschodnie tereny Niemiec, gdzie wichura spowodowała przerwy w zasilaniu ponad 150 tys. odbiorców w Brandenburgii. Wyłączenia kilkugodzinne dotknęły też odbiorców w Nadrenii - Winderbergii, Hesji, Dolnej Saksonii i Bawarii. Od popołudnia dnia 18 stycznia zerwały się potężne wichury w rodzaju tornada; szczególnie w korytarzu: Góry Harzu – Czechy, huragan spowodował poważne szkody, powalając słupy linii 380 kV, postawione kilka lat temu. Spowodowało to przerwy w zasilaniu odbiorców okolicy Magdeburga. Obecnie trwające prace naprawcze mają również za zadanie ustalenie przyczyny uszkodzenia niedawno postawionych słupów.
Jak podał ČEPS a.s. (czeski operator sieci przesyłowej), w wyniku wichury w nocy z 18 na 19 stycznia 2007, doszło do wyłączeń linii w systemie przesyłowym, które nie spowodowały jednak ograniczeń dostaw z sieci przesyłowej. Całkowity rozmiar szkód i wyłączeń linii w systemie czeskim jest badana. Pobór mocy był niższy o ok. 1000 – 1400 MW.
Post został pochwalony 0 razy
|
|